KDU.breadcrumbs.homeAktuality Z médií Lidem chceme rychle a efektivně pomoci, slibuje Jurečka v souvislosti s energetickou krizí
Zpět

Lidem chceme rychle a efektivně pomoci, slibuje Jurečka v souvislosti s energetickou krizí

Přidáno 29. 12. 2021
Ilustrační foto
Český rozhlas

Dnes se policisté a hasiči dozvědí, jaké budou mít platy v příštím roce. Minulý kabinet schválil plošné navýšení o 1400 korun měsíčně, současná vláda ale hledá úspory. Hostem Ranního interview Radiožurnálu byl ministr práce a sociálních věcí a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

„Návrh na navýšení platů rozhodně nezůstane v podobě, v níž ho předložila minulá vláda. Opravdu musíme hledat úspory ve státním rozpočtu, abychom dokázali snížit ten obrovský schodek, který předešlá vláda připravila. Provedeme proto parametrické úpravy daného návrhu, abychom snížili další výdaj, který se pohyboval kolem 12 miliard korun. Je třeba myslet i na jiné oblasti, které bude třeba financovat, zároveň však nyní musíme ukázat prioritu ve vztahu ke zdravotníkům, pracovníkům v sociálních službách, lidem v integrovaném záchranném systému, osobám v ozbrojených složkách nebo učitelům,“ uvedl Jurečka.

Co se týče pomoci lidem postiženým nárůstem cen energií, připravuje se dle ministra práce a sociálních věcí novela zákona o státní sociální podpoře, kterou by měla vláda projednat již 5. ledna. „Novela by měla rychle projít oběma komorami parlamentu, aby vyšla ve Sbírce zákonů do konce ledna. Na jejím základě budeme schopni navýšit normativy, kvůli kterým můžeme upravit příspěvek na bydlení a zohlednit rostoucí ceny energií. Zároveň si vytváříme prostor, abychom tyto normativy mohli zvyšovat operativně nařízením vlády v průběhu celého následujícího roku, a tím dokázali lidem efektivně a rychle pomoct,“ sdělil Jurečka.

Více zde. 

kategorie Z médií