KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Lidé by si zasloužili větší podporu bydlení, říká Golasowská
Zpět

Lidé by si zasloužili větší podporu bydlení, říká Golasowská

Přidáno 24. 9. 2021
Ilustrační foto
5plu2

Trojice tradičních stran spojila letos do parlamentních voleb své síly. Koalici Spolu tak tvoří ODS, KDU-ČSL a TOP 09. Jednou z hlavních tváří krajské kandidátky je stávající poslankyně Pavla Golasowská z Třince, která zastupuje KDU-ČSL.

V roce 2017 jste kandidovala na prvním místě za KDU-ČSL, letos už je to za koalici Spolu. V čem vidíte hlavní výhodu spojení tří stran?
Hlavní výhodu tohoto spojení vidím v síle, kterou jsme vytvořili proto, že chceme změnu. Chceme změnit směřování naší republiky od bezbřehého zadlužení k rozpočtové odpovědnosti, nechceme zadlužit naše děti a vnoučata na další dlouhé roky. To, že funguje koalice již před volbami, je také signálem, že se budeme umět dohodnout i po volbách. A řekněme si upřímně, žádná strana, i když zvítězí, nebude mít tu sílu, aby se obešla bez spolupráce jiných stran či hnutí.

Prognózy koalice Spolu jsou poměrně dobré, troufnete si tipnout výsledek v kraji? A jaký výsledek byste ráda viděla vy?
Samozřejmě bych byla ráda, abychom zde uspěli co nejlépe. Za KDU-ČSL bych byla ráda za tři mandáty, celkově za Spolu sedm mandátů. Máme na kandidátce kvalitní lidi, mezi nimiž jsou i ženy, a více žen ve Sněmovně by bylo jen k dobru.

Více zde. 

kategorie Z médií