KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Kvůli Babišovým kauzám má ČR pošramocenou pověst. Potřebujeme změnu ve vedení, říká Chamrádová ze SP
Zpět

Kvůli Babišovým kauzám má ČR pošramocenou pověst. Potřebujeme změnu ve vedení, říká Chamrádová ze SPOLU

Přidáno 7. 10. 2021
Ilustrační foto
forum24.cz

Adéla Chamrádová, mladá pražská kandidátka koalice SPOLU do poslanecké sněmovny, zdůrazňuje v rozhovoru pro FORUM 24 důležitost žen v politice, podstatu Evropské unie i plány koalice ODS, KDU-ČSL a TOP 09 do budoucna. „Jsme jediní, kdo může porazit Andreje Babiše, jediní, kdo může nastolit změnu,“ říká a vybízí občany, aby šli k volbám. S koalicí usilují o stabilní, zodpovědnou a předvídatelnou politiku. „A to je něco, co po době chaosu a nestability potřebujeme,“ dodává Chamrádová.

Je vám teprve 27 let a v letošních volbách jste 4. kandidátkou za KDU-ČSL a 35. celkově na listině koalice SPOLU. Proč jste se rozhodla kandidovat do poslanecké sněmovny?
V naší zemi vidím jisté problémy, které mě štvou, navíc mě mrzí, že je v naší politice málo žen a mladých lidí. Bohužel, je to tak, že když to neuděláte vy, nikdo jiný to za vás neudělá. Proto jsem tu.

Jaké problémy, které vás štvou, máte na mysli?
Mě konkrétně hodně štve evropská politika naší vlády. Myslím si, že v Evropské unii působíme spíš jako kverulant s nataženou rukou a že naše vláda dělá velmi nekompetentní evropskou politiku. Hodně se mě dotýká i problematika domácího sexuálního násilí. U nás je nedostatečná ochrana obětí a je potřeba to změnit. Problémem je určitě i náš vzdělávací systém, který nepřipravuje na 21. století.

V první odpovědi jste uvedla, že vás štve fakt, že je v politice málo žen. Myslíte si, že je důležité, aby se jejich počet zvýšil? V čem se liší politika dělaná muži a ženami?
Rozhodně. Rozdíl je individuální, nelze hodit do jednoho pytle muže a do druhého ženy. Ze svého okolí ale vnímám to, že ženy jsou často více konsenzuální a snaží se najít kompromis, což je podle mě udržitelná forma politiky. Ženy se také snaží více naslouchat, myslet dopředu a dělat politiku pro lidi, ne jen bouchat do stolu. Nechci říct, že muži takovou politiku nedělají, je to hodně o lidech. Obecně platí, že pro ženy je v politice málo vzorů.

Více zde. 

kategorie Z médií