KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Komentář Tomáše Zdechovského: Drobní obchodníci mají smůlu
Zpět

Komentář Tomáše Zdechovského: Drobní obchodníci mají smůlu

Přidáno 17. 4. 2020
Ilustrační foto
MF Dnes

Vláda Andreje Babiše svými činy nepodporuje české podnikatele, i když se veřejnosti snaží namluvit opak. Její skutky dokazují absenci jakékoliv koncepce a logiky. Tak tomu bylo i s nedávným otevřením hobbymarketů, kdy pro lepší srovnání uvedu, že přes Velikonoce vydělaly přes půl miliardy korun – tedy o 61 procent víc než za stejné období v minulém roce. Proč se otevřely zrovna hobbymarkety, které často prodávají nábytek z dovozu, ale prodejny českých nábytkářů musejí zůstat zavřeny? Přitom nic nebrání tomu, aby nabízely své produkty společně s hobbymarkety. Mělo by to jen výhody. Příliv zákazníků by se rozptýlil na více míst. V menších prodejnách nebývají takové návaly a jde tak lépe dodržovat zvýšená hygienická opatření. Takže v nich nehrozí takové riziko šíření nákazy koronaviru.

A chaos se netýká jen nábytkářů. Proč vláda tak dlouho otálela s otevřením farmářských tržišť, která jsou na čerstvém vzduchu a zákazníci se v nich mohou lépe rozptýlit? Z epidemiologického hlediska jsou na tom lépe než místnosti s větší koncentrací lidí. Navíc umožňují prodej kvalitních potravin od malých farmářů, kteří teď měli dlouho omezené možnosti k nabízení produktů.

Nedivím se ostré kritice vlády ze strany živnostníků, podle nichž je bezradná a likviduje ekonomiku. Tvrzení ministra Jana Hamáčka o tom, že svými kroky vláda zabránila přelidnění parků, je v nejlepším případě úsměvné, v tom realističtějším naprosto hloupé a trapné.

kategorie Z médií