KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Komentář Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL): Najdeme konečně kvalitního kandidáta na prezidenta? V sázce
Zpět

Komentář Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL): Najdeme konečně kvalitního kandidáta na prezidenta? V sázce je pověst celé země

Přidáno 28. 4. 2022
Ilustrační foto
epshark.cz

Možná jste zaregistrovali moji aprílovou zprávu, kde jsem oznámil kandidaturu na prezidenta. Jednalo se samozřejmě jen o žert a většina lidí to, doufám, tak pochopila. Chtěl jsem tímto odlehčeným příspěvkem zároveň otevřít zcela vážnou diskusi o tom, kdo by se nejlépe hodil na příštího prezidenta.

Snad ne Babiše!
Diskuse o novém prezidentovi byla zcela pochopitelně zastíněná závažnějšími událostmi doma i ve světě. Ani závažné okolnosti nemění nic na potřebě začít konečně hledat vhodného prezidentského kandidáta, který bude schopný porazit Andreje Babiše. Současná situace, kdy debata utichla, bohužel silně nahrává právě bývalému premiérovi, který se v dosavadních průzkumech umisťuje na předních pozicích.

Ano, určitě mnozí namítnou, že se zatím jedná jen o předběžné průzkumy a musíme je brát s rezervou, ale stejně mě tato čísla děsí. Pamatujete si, jak servilně se Babiš choval k Zemanovi, který si s ním pohrával, jak se mu zachtělo? Předseda hnutí ANO nebyl silným premiérem, proč by měl být na postu prezidenta jiný? Když si k tomu připočteme jeho táhnoucí se trable kvůli kauze Čapí hnízdo, zjistíme, že by to byla ta nejhorší volba, která by mohla Českou republiku potkat.

 

Český národ si zaslouží konečně slušného prezidenta, který nebude mít za sebou řadu skandálů a soudních sporů. Kdyby byl šéf „protikorupčního“ hnutí soudný, o místo na Hradě by se neucházel. Ale to dřív pokvetou hrábě.

Výsledek prezidentské volby bude mít nepochybně vliv nejen na život v Česku, ale i na celkovou pověst země v zahraničí. Nemůžeme v klidu čekat, že se určitě někdo objeví. Potřebujeme takového prezidenta, který má předpoklady dobře reprezentovat naši zemi a zároveň bude přijatelný pro většinu českých voličů.

Více zde. 

kategorie Z médií