KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Koalice Spolu žádá informace o struktuře a dodávkách vakcín
Zpět

Koalice Spolu žádá informace o struktuře a dodávkách vakcín

Přidáno 8. 3. 2021
Ilustrační foto
EuroZprávy.cz

Opoziční expertní tým ODS, KDU-ČSL a TOP 09 žádá od ministerstva zdravotnictví zveřejnit informace o objednaných dávkách vakcín proti koronaviru, jejich struktuře a plánovaných měsíčních dodávkách. Na dnešní tiskové konferenci ve Sněmovně to řekli předseda poslanců TOP 09 Vlastimil Válek a poslanec ODS Bohuslav Svoboda, který také varoval před využíváním vakcín neschválených Evropskou agenturou pro léčivé přípravky (EMA).

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) dnes uvedl, že v březnu má do České republiky dorazit přes milion dávek vakcíny, z toho zhruba 700.000 od společností Pfizer/BioNTech. V dubnu mají přijít celkově dva miliony dávek. Cílem je podle něj v březnu podávat alespoň 35.000 dávek vakcíny denně, v dubnu pak 100.000. Tempo očkování v ČR zrychluje, ve čtvrtek bylo naočkováno 31.376 lidí, dosud nejvíce.

Ve Sněmovně ve čtvrtek Blatný řekl, že celkem je zajištěno přes 25 milionů dávek pro 14 milionů lidí. Z toho 10,3 milionu dávek má být dodáno do konce června pro 5,3 milionu lidí, další do konce srpna. Vakcín je podle Válka objednaných dostatek, chybuje se ale v jejich distribuci a od dodání preparátu do ČR k jeho aplikaci uplyne dlouhá doba.

Více zde.
 

kategorie Z médií