KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Koalice Spolu vyvolá hlasování o nedůvěře vládě
Zpět

Koalice Spolu vyvolá hlasování o nedůvěře vládě

Přidáno 16. 4. 2021
Ilustrační foto
Novinky.cz

Koalice Spolu ve čtvrtek vyzvala premiéra Andreje Babiše (ANO), aby do týdne požádal Sněmovnu o vyslovení důvěry. Ten pro to ale nevidí důvod, podle něj není dobrý nápad destabilizovat politickou situaci pár měsíců před volbami. Koalice tak zřejmě začne sbírat podpisy pro svolání mimořádné schůze. Na ní bude chtít hlasovat o vyslovení nedůvěry.

„Naše vláda dostala důvěru v roce 2018 a nevidím důvod, proč žádat znovu. Pokud to opozice chce, může to zrealizovat. Pár měsíců před volbami ale podle mě není dobrý nápad destabilizovat politickou situaci, která je stabilní. Měli bychom dovládnout do voleb,” reagoval Babiš.

Pokud by koalice uspěla s vyslovením nedůvěry vládě, jsou podle předsedy ODS Petra Fialy ve hře dva možné scénáře. Rozpuštění Sněmovny a předčasné volby, případně vláda složená z expertů na základě nominace všech stran zastoupených ve Sněmovně.

Předseda lidovců Marian Jurečka dodal, že nechce prodlužovat chaos. „Jsme připraveni jednat a hledat řešení. Pokud ho nenalezneme, pak jsou jediným férovým řešením pro naše občany předčasné volby,” dodal.

Více zde.

kategorie Z médií