KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Koalice Spolu odzvonila starým časům
Zpět

Koalice Spolu odzvonila starým časům

Přidáno 20. 5. 2021
Ilustrační foto
Právo

Pod heslem Dáme Česko dohromady a rozezněním zvonu z roku 1918, který měl symbolicky odzvonit starým, či spíše současným politickým poměrům, začala včera kampaň koalice ODS, KDU-ČSL a TOP 09, tedy Spolu.

Zastavit šílené zadlužování a dát dohromady rozpočet, to je jeden z bodů, pro který chtějí členové koalice společně bojovat. Lídr ODS a kandidát na premiéra Petr Fiala řekl, že si v současné koalici rozumějí.

Podle lídra lidovců Mariana Jurečky, který bude v čele kandidátky na Olomoucku, se také v Brně a Jihomoravském kraji ukazuje, že ODS a KDU-ČSL spolu umějí vládnout, a podpořil Fialu jako lídra koalice.

„Pršelo štěstí“
Setkání se uskutečnilo v Brně, odkud Fiala pochází, pod jezdeckou sochou Jošta na Moravském náměstí. Narušil ho jen prudký liják s krupobitím, déšť byl ale podle organizátorů symbolem štěstí.
ODS obsadí dohromady pozici lídra v devíti krajích, lidovci ve třech, TOP 09 v Praze a v Pardubickém kraji je v čele kandidátky nestraník Pavel Svoboda. Na financování kampaně se bude z 55 procent podílet ODS, z 25 procent KDUČSL a z 20 procent TOP 09.

Více zde.

kategorie Z médií