KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Koalice SPOLU: chceme umožnit pohyb mezi okresy a návrat žáků do škol, Sněmovna se musí zabývat zprá
Zpět

Koalice SPOLU: chceme umožnit pohyb mezi okresy a návrat žáků do škol, Sněmovna se musí zabývat zprávou NKÚ

Přidáno 24. 3. 2021
Ilustrační foto
UdálostiExtra.cz

Zástupci koalice SPOLU po společném jednání poslaneckých klubů oznámili, že by vláda měla umožnit návrat žáků do škol a zrušit zákaz pohybu mezi okresy. ODS, KDU-ČSL a TOP 09 se chtějí ve Sněmovně zabývat také zprávou NKÚ, nebo kauzou otrávené Bečvy.

„Naše koalice SPOLU jednoznačně hájí zájmy občanů této země. Uvedu to na dvou konkrétních věcech. Tou první je otázka nedořešeného vyšetřování havárie na řece Bečvě. Opakovaně jako koalice toto téma přinášíme na jednání Sněmovny a při posledním jednání jsme byli svědky toho, že před finálním hlasováním o zřízení vyšetřovací komise si vzal předseda poslaneckého klubu hnutí ANO Faltýnek taktickou přestávku, aby znemožnil hlasování. My chceme tento týden dotáhnout tuto záležitost do konce, aby vyšetřovací komise k havárii na řece Bečvě už konečně vznikla. Ukazuje se, že většinová vůle tady je,“ uvedl předseda KDU-ČSL Marian Jurečka a dodal: „Ten druhý příklad, kdy jde vláda proti českým občanům a daňovým poplatníkům, je popsán ve zprávě NKÚ. V ní je jednoznačně popsáno, jak vláda svými předraženými nákupy ochranných pomůcek okrádá české daňové poplatníky. A vláda ty chyby opakuje i dnes, možná záměrně. Je tady spousta nevysvětlených otázek. My to nenecháme spát a budeme se tady, na půdě Poslanecké sněmovny, ptát. Protože to je 8,5 miliardy korun daňových poplatníků! Já chápu, že vláda byla pod tlakem, ale i v době nouzového stavu se musí zodpovědné osoby řídit principem péče řádného hospodáře. A co je hodně špatně, že vláda stále kašle na domácí dodavatele. To chceme, aby se změnilo, aby se vláda chovala transparentně a aby svými nákupy podporovala české firmy nejen kvůli zaměstnanosti, ale tyto firmy jednoznačně mají co nabídnout a mají tu kvalitu,” řekl Marian Jurečka.

Více zde.

kategorie Z médií