KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Koalice Spolu chce vědět, co vláda udělala během nouzového stavu
Zpět

Koalice Spolu chce vědět, co vláda udělala během nouzového stavu

Přidáno 24. 2. 2021
Ilustrační foto
EuroZprávy.cz

Nouzový stav vyhlášený na základě žádosti hejtmanů navázal na předchozí stav nouze minulé pondělí. Kabinet poté vyjednal s opozicí podobu pandemického zákona, který má do budoucna zamezit nutnosti udržovat kvůli koronavirovým opatřením nouzový stav v platnosti. Včera od 11:00 zástupci sněmovních stran a vlády při videokonferenci probírají další postup.

Šéf KDU-ČSL Marian Jurečka chce od ministrů slyšet, co dokázala vláda v posledních dnech změnit či zařídit. "Zatím víme jen o zpackané zakázce na antigenní testy pro školáky. Já však nechci, aby naše vláda stále dokola nakupovala horší a horší kvalitu z Číny, ale aby zapojila do boje s pandemií české vědce a tuzemské firmy," řekl. Žádá také, aby vláda řešila situaci s testováním ve firmách a související způsob pomoci firmám.

Podle Spolu by se také měla zlepšit distribuce očkovacích látek. "Každá vakcína, kterou stát nechává ležet ladem ve skladu, představuje promarněnou příležitost záchrany lidských životů. V boji s covidem vláda promrhala měsíce svou liknavostí a pokračuje v tom i nyní s vakcínami," uvedla šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Současným tempem očkování se podle ní ČR z pandemie nedostane nikdy. Cílem by mělo být využití každé kapky vakcíny obratem, nejpozději do druhého dne poté, co dorazí do ČR, řekla.

Více zde.

kategorie Z médií