KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Ke zrychlení dopravních staveb často stačí dobrá komunikace, míní předseda lidovců
Zpět

Ke zrychlení dopravních staveb často stačí dobrá komunikace, míní předseda lidovců

Přidáno 23. 9. 2021
Ilustrační foto
CNN Prima News

Adekvátní financování, smysluplné plánování a logický a rozumný přístup státu v komunikaci s vlastníky pozemků nebo místními samosprávami – to jsou podle předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky klíčové podmínky pro úspěšný rozvoj dopravní infrastruktury v Česku. „Je to také o legislativě a financování, byť u nového stavebního zákona jsem rozpačitý,“ řekl Jurečka v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Nedávno byl schválen nový stavební zákon, jehož cílem bylo mimo jiné urychlit výstavbu dopravních staveb. „U stavebního zákona jsem velmi rozpačitý. To nejzásadnější z hlediska urychlení legislativy, se udělalo novelizací zákona o liniových stavbách, díky čemuž má ŘSD potažmo Správa železnic silné nástroje na to, jak výstavbu urychlit,“ uvedl předseda lidovců. „Stačí aby zmíněné nástroje začaly organizace využívat,“ doplnil Jurečka.
 
Jak zlepšit naši dopravní infrastrukturu? „Je zásadní správný postup investorů, když začínají stavbu připravovat. Když jsem nastoupil na ministerstvo zemědělství, okamžitě jsem začal řešit situaci ohledně D11. Letitým problém byla pouhá směna pozemku jedné z majitelek. Kdybychom si odpustili arogantní přístup, stavba mohla být daleko dříve realizovaná,“ uvedl Jurečka s tím, že lidskost investorů je důležitá.

Více zde.

kategorie Z médií