KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Kdy dojde na očkování dětí proti koronaviru?
Zpět

Kdy dojde na očkování dětí proti koronaviru?

Přidáno 7. 6. 2021
Ilustrační foto
CNN Prima News

Česká republika naplno rozvolňuje. Do toho výrazně zrychlilo tempo vakcinace a nově se očkují lidé starší 16 let. Jak se bude dále vyvíjet pandemická situace a kdy dojde na očkování proti koronaviru u dětí? Hosty pátečních 360° Pavlíny Wolfové byl i pediatr a senátor Lumír Kantor (za KDU-ČSL).

Senátor, pediatr a primář novorozeneckého oddělení ve Fakultní nemocnici v Olomouci Lumír Kantor v pořadu například uvedl, že školáci by v lavicích měli odložit roušky. „Jejich zdraví nošení respirátorů rozhodně nemůže prospívat," uvedl senátor

„Vakcínou od společnosti Pfizer a BioNTech je podle Evropské agentury pro léčivé přípravky možné očkovat už děti starší 12 let. Ovšem proces schvalování v České republice není natolik daný a jasný, abychom mohli začít očkovat i tuto skupinu třeba během čtrnácti dnů. To bude ještě trvat. Přál bych si, aby bylo co nejvíce naočkovaných osob, protože se tím zvýší imunitní systém celé společnosti. Na druhé straně uznávám to, že očkování musí být dobrovolné. Jako pediatr bych se ale očkování nebál, tady za předpokladu, že bude schváleno patřičnými autoritami," doplnil Kantor. 

Více zde.

kategorie Z médií