KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Kdo bude novým lídrem KDU-ČSL? Pro kandidáty jsou zásadní krajské volby
Zpět

Kdo bude novým lídrem KDU-ČSL? Pro kandidáty jsou zásadní krajské volby

Přidáno 20. 1. 2020
Ilustrační foto
Seznamzpravy.cz

O funkci předsedy lidovců se uchází místopředseda strany Jan Bartošek, europoslanec Tomáš Zdechovský a poslanec Marian Jurečka. Všichni tři se utkali v páteční debatě v Obecním domě v Praze.

O svých vizích, názorech na aktuální politická témata, ale také o životě mimo politiku v pražském Obecním domě debatovali tři kandidáti na předsedu KDU-ČSL. Jsou jimi předseda lidoveckého poslaneckého klubu a místopředseda strany Jan Bartošek, europoslanec Tomáš Zdechovský a poslanec Marian Jurečka. Z vedení strany odstoupí na mimořádném sjezdu 25. ledna v Praze z rodinných důvodů Marek Výborný.

V první části debaty aspiranti na šéfa strany komentovali, kam by strana měla směřovat a proč. Všichni tři se shodli, že je potřeba, aby podpora voličů byla mnohem vyšší, protože podle posledních průzkumů má strana šestiprocentní podporu voličů.

„Je potřeba dát straně nový náboj, novou tvář a musíme něco pořádného produkovat směrem k voličům,“ řekl v úvodu Zdechovský. Podle Jurečky je pak důležité, aby KDU-ČSL byla jasně čitelná pro voliče a lépe komunikovala svá témata.

Bartošek v rámci debaty také řekl, co by byl jeho první krok ve funkci předsedy strany. „Hned bych svolal všechny krajské předsedy a kandidáty do Senátu a domluvili bychom se na strategii do krajských voleb,“ řekl Bartošek.

Více zde.

kategorie Z médií