KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Každý soudný člověk ví, že určité klíčové zásoby se neprodávájí, řekl v OVM Marian Jurečka
Zpět

Každý soudný člověk ví, že určité klíčové zásoby se neprodávájí, řekl v OVM Marian Jurečka

Přidáno 16. 12. 2019
Ilustrační foto
Česká televize

Vláda chystá postupný prodej základních kovů ze státních hmotných rezerv. Celkový prodej by měl vynést 2,2 miliardy korun. Ty půjdou do státního rozpočtu, nikoliv do rozpočtu Správy státních hmotných rezerv. Poslanec za KDU-ČSL Marian Jurečka se ohradil proti tvrzení ministra obchodu a průmyslu Karla Havlíčka, který tvrdil, že peníze z prodaných kovů se investují na nákup nových strategických surovin.

Vláda v návrhu na příští rok snižuje rozpočet Správy státních hmotných rezerv o zhruba 116 milionů korun. Když se podíváte do střednědobého výhledu rozpočtu na roky 2021 a 2022, tak tam není žádné navýšení pro státní hmotné rezervy, to známená, že ten dokup tam vůbec není plánován," řekl v Otázkách Václava Moravce místopřededa hospodářského výboru Marian Jurečka.

Podle Jurečky s tímto prodejem nesouhlasí i některá ministerstva. Na uzavřeném hospodářském výboru řekl zástupce ministerstva obrany, že s tímto rozprodejem nesouhlasí, protože armáda tyto věci potřebuje. A řekl to i ministr vnitra Jan Hamáček," uvedl Jurečka s tím, že některé kovy, například olovo, nejsou důležité jen v případě krize, ale i z hlediska radioaktivní ochrany.

Celý pořad můžete zhlédnout zde.

kategorie Z médií