KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Kaňkovský: Stále nejsme připraveni na očkovací akci. Nebezpečně se zaplňují nemocnice, mám obavy z d
Zpět

Kaňkovský: Stále nejsme připraveni na očkovací akci. Nebezpečně se zaplňují nemocnice, mám obavy z dalšího vývoje

Přidáno 31. 12. 2020
Ilustrační foto
Forum24

Česko se v rámci přetrvávající koronakrize dostává do další kritické fáze. Počty nakažených dosahují rekordních čísel, kapacity nemocnic se opět zaplňují a jedinou skutečnou záchranou je v tomto případě podle odborníků očkování. Jeho strategie však stále není kompletně vypracována. 

Vít Kaňkovský, poslanec za KDU-ČSL a místopředseda sněmovního výboru pro zdravotnictví, zhodnotil v rozhovoru pro deník FORUM 24 aktuální situaci a nastínil další možný vývoj. „Je vlastně nepodstatné, zda jsme nyní ještě ve druhé, či už ve třetí vlně. Zásadní je, že kromě karanténních a restriktivních opatření, která ale už čím dál více lidé netolerují, potřebujeme co nejrychleji proočkovat většinu populace,“ uvedl. 

Proč Česko zatím není plně připraveno na očkovací akci? Jaký je důvod tak masivního nárůstu počtu pozitivních případů? Bojuje vláda s dezinformátory efektivně? Bude nutné dál prodlužovat nouzový stav? A podaří se proočkovat populaci do léta?

Pane Kaňkovský, co čtete z prohlášení premiéra Andreje Babiše, že se nakonec nestane vládním zmocněncem pro očkování, i když se do této funkce chtěl původně ještě před Vánocemi sám jmenovat?

Těch vysvětlení může být více. Já osobně v něm vidím dvě roviny. Tou prvou je, že roli zmocněnce odmítli někteří oslovení, například profesor Prymula, a podle mého názoru to udělali z toho důvodu, že v přípravě očkování proti covidu-19 vláda zaspala a převzít za těchto okolností roli zmocněnce si vyhodnotili jako rizikovou misi.

A tou druhou rovinou je čím dál častější fakt, že pan premiér někdy i během jednoho dne, jindy během pár dní o 180 stupňů změní svůj názor a dělá to na základě veřejného mínění. Prostě pokud první vyjádření vzbudí nevoli, tak jej změní.

Více zde.

kategorie Z médií