KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Kaňkovský s Jurečkou jdou za ministrem Blatným kvůli vakcínám
Zpět

Kaňkovský s Jurečkou jdou za ministrem Blatným kvůli vakcínám

Přidáno 21. 1. 2021
Ilustrační foto
občasník.eu

Předseda KDU-ČSL Vysočina Vít Kaňkovský se v doprovodu předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky vydal na jednání s ministrem Blatným. “Kraje s menším počtem obyvatel jako je Karlovarský kraj, Pardubický kraj a také náš Kraj Vysočina jsou kráceny na dodávkách vakcín pro své rizikové obyvatele. Toto je nutné co nejdříve odstranit,“ napsal na sociální síti předseda vysočinských lidovců.

„Pan ministr nás informoval, že dodávky vakcíny krajům pojedou v jiném režimu,“ uvedl předseda Marian Jurečka (KDU-ČSL).

„Na dnešním jednání opozičních stran s ministrem Blatným, které bylo domluveno koncem minulého týdne, jsme projednali několik témat. Nejzásadnějším byla situace s nedostatkem vakcín, a to ve smyslu nízkých dodávek vakcín celkově do ČR a pak nerovnoměrná distribuce po krajích, kdy např. Pardubický kraj, Liberecký kraj či Kraj Vysočina obdržel mnohem nižší počet vakcín v přepočtu na počet obyvatel. Pan ministr slíbil, že v co nejkratší době změní systém redistribuce vakcín tak, aby byl pro jednotlivé kraje srovnatelný ve vztahu k počtu obyvatel," informoval Vít Kaňkovský.

Více zde.

kategorie Z médií