KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Kaňkovský (KDU-ČSL): Hlavní úkol je dostatečné tempo COVID-19 očkování
Zpět

Kaňkovský (KDU-ČSL): Hlavní úkol je dostatečné tempo COVID-19 očkování

Přidáno 7. 1. 2021
Ilustrační foto
občasník.eu

Krajský předseda KDU-ČSL Vysočina MUDr. Vít Kaňkovský působí jako lékař v havlíčkobrodské nemocnici i jako poslanec Parlamentu České republiky. V rozhovoru pro Občasník vyjádřil poslanec Kaňkovský zklamání z odložení propagace očkovací COVID-19 kampaně na únor.

Jaký postoj zaujímáte k nutnosti vzniku očkovacích COVID-19 center?

Je zcela jednoznačné, že ke zvládnutí co nejrychlejšího proočkování české populace – tedy těch občanů, kteří se očkovat chtějí, je zřízení očkovacích center naprosto zásadní. Jedině tak lze tuto velmi složitou operaci dobře a v rozumném čase zvládnout. 

Osobně proto vznik očkovacích center jednoznačně podporuji a musím jen podotknout, že jsme s kolegy po nutnosti jejich vzniku volali už v době, kdy Ministerstvo zdravotnictví s jejich zřízením nepočítalo. 

Kde by případně měla vzniknout? (nemocnice, stany na náměstí, prázdné budovy)

KDU-ČSL prosazuje model, aby očkovací centra primárně vznikla u všech nemocnic a ve velmi krátké době také ve všech větších městech, konkrétně ve všech obcích s rozšířenou působností – tedy obcích III. typu. Z hlediska technického zajištění se jako vhodné řešení nabízejí např. sportovní haly, tělocvičny či v jarním období i některé venkovní sportovní areály. Důležité je zajistit dostatečně velké prostory pro celý očkovací proces a také dopravní návaznost včetně dostatečných parkovacích kapacit.

Více zde.

 

kategorie Z médií