KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Kabinet finalizuje pomoc samoživitelkám, řekl Jurečka (KDU-ČSL). S odboráři z úřadů práce se sejde v
Zpět

Kabinet finalizuje pomoc samoživitelkám, řekl Jurečka (KDU-ČSL). S odboráři z úřadů práce se sejde v úterý

Přidáno 26. 4. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Vláda chystá kvůli vysoké inflaci novou pomoc pro samoživitelky. Parametry podpory nyní finalizuje, řekl v Interview ČT24 ministr práce a sociálních věcí a předseda lidovců Marian Jurečka. Konkrétní podobu zatím představit nechtěl. Šéf resortu bude také v úterý jednat s odboráři z úřadů práce. Ti požadují navýšení výdělků ještě v letošním roce. 

„V příštích dnech chceme parametricky dotáhnout pomoc, kterou bychom směřovali na rodiče, samoživitelky a samoživitele. Pomoc, která by byla adresována na jejich děti,“ řekl Jurečka s tím, že se jedná o velmi zranitelnou skupinu obyvatel.

O konkrétní podobě pomoci ale zatím mluvit nechtěl. „Nyní ještě finalizujeme podobu – jestli využijeme v nějaké podobě například institut slevy na děti nebo to upravíme nějakým jiným způsobem,“ přiblížil. Další variantou je podle něj vyplacení prostředků přímo. „Ať už jednorázově nebo v nějakých opakovaných výplatách,“ dodal. 

Ať už bude krok jakýkoliv, vláda podle něj bude vývoj situace dále sledovat a reagovat na něj. Za důležité považuje zvážit i to, přes jakou instituci bude pomoc cílena. „Z hlediska jejich současného personálního zatížení, kapacity IT systémů a podobně,“ vysvětlil.

Více zde. 

kategorie Z médií