KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jurečka: Zemanovu vůli bych rád viděl v přímém přenosu. Ať víme, že jedná příčetný
Zpět

Jurečka: Zemanovu vůli bych rád viděl v přímém přenosu. Ať víme, že jedná příčetný

Přidáno 14. 10. 2021
Ilustrační foto
DVTV

„Pokud by prezident nemohl jmenovat premiéra v přímém přenosu, tak by to mělo být alespoň za přítomnosti lidí, kteří reprezentují ústavní instituce, třeba předsedů obou komor parlamentu. Je to pro mě hraniční situace, ale byla by to garance pro nás pro politiky i pro tuhle zemi, že ten krok byl učiněn z úsudku a zdravého rozumu prezidenta,” říká předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

„Jsme v situaci, kdy pan Fiala požádal pana prezidenta o schůzku. Dohodli se tak, že pan Fiala prezidenta navštíví ve chvíli, kdy se hlava státu přesune z oddělení JIP na standardní pokoj. Z hlediska ústavy jsme schopni dělat do 8. listopadu samostatné kroky k přípravě budoucí vlády. Do té doby pana prezidenta vlastně nepotřebujeme. Po 8. listopadu ale bude nezbytné, aby pan prezident učinil nezbytné kroky,“ řekl na úvod předseda lidovců Marian Jurečka. Koalice SPOLU podle něj počítá s tím, že se Sněmovna sejde 8. listopadu bez přičinění hlavy státu. „Pokud pan prezident bude chtít být aktivní a schůze by měla být dřív, nebráníme se tomu,“ dodal Jurečka.

Jurečka zároveň poznamenal, že informování Hradu o stavu Miloše Zemana nepovažuje za dostatečné. „Vzpomeňme si, když byl nemocný Václav Havel. Veřejnost měla aktuální informace přímo z nemocnice,“ řekl šéf lidovců.

Více zde. 
 

kategorie Z médií