KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jurečka: Zastropováním dotací podpoříme malé farmy
Zpět

Jurečka: Zastropováním dotací podpoříme malé farmy

Přidáno 4. 10. 2021
Ilustrační foto
Právo

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka bude považovat za úspěch, když koalice Spolu bude vládnout. Pokud neuspějí, nabídne na dubnovém sjezdu funkci předsedy. Budoucí vláda by podle něj měla narovnat nefér podmínky, které dnes nahrávají velkým zemědělcům, jako je Agrofert.

 V kampani koalice Spolu používáte heslo: Teď jde o všechno. O co všechno podle vás jde?
Jde o to, jestli tady chtějí mít lidé vládu tvořenou ANO, SPD, komunisty. Jestli chtějí mít ministrem zahraničí Vojtěcha Filipa, ministrem vnitra Tomia Okamuru. Nebo jestli chtějí mít vládu tvořenou lidmi, kteří umějí věci jasně pojmenovat, dělat dobrou politiku a vědí, kam naše republika patří, a taky dobře vědí, že nepatří do sféry vlivu Ruska a Číny. O tom dnes lidé rozhodují.

A tou alternativou jsou pouze koalice Spolu a pirátů se STAN? Co ČSSD nebo Přísaha?
Otázka je, jestli tyto strany budou ve Sněmovně. ČSSD sama říká, že je jí milejší vláda s ANO. A Přísaha je nečitelná, tam jsem v hodnocení opatrný, zvláště když vidím výkony zástupců Přísahy v předvolebních debatách, pokud do nich vůbec přijdou. To nejsou lidé s kompetencí, kteří navíc říkají samé prázdné fráze. Jestli chceme změnit nekompetentní vládu, tak je pro nás nepřijatelná spolupráce s ANO, KSČM, ČSSD a SPD. Ty během covidu ukázaly, že jsou nekompetentní.

Více zde. 

kategorie Z médií