KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jurečka: Vláda v dalších týdnech přehodnotí posty vládních zmocněnců
Zpět

Jurečka: Vláda v dalších týdnech přehodnotí posty vládních zmocněnců

Přidáno 28. 12. 2021
Ilustrační foto
forum24.cz

Vláda se chystá v příštích týdnech přehodnotit posty vládních zmocněnců. ČTK to řekl vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL). Kabinet má nyní podle svého webu devět pozic zmocněnců, a to třeba pro informační technologie či pro lidská práva.

„Projdeme si všechny vládní zmocněnce – jestli vůbec někteří mají ještě smysl. Pak si řekneme, jak to vyřešit personálně,“ řekl ČTK Jurečka.

Vládním zmocněncem pro informační technologie a digitalizaci jmenovala bývalá Babišova vláda v únoru 2018 Vladimíra Dzurillu. Pětikoaliční kabinet Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) a Pirátů a STAN má nyní svého místopředsedu pro digitalizaci, je jím ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti).

Zmocněnkyní pro lidská práva je od května 2019 poslankyně ANO Helena Válková. Její jmenování vyvolalo kritiku. Čelila pak i výzvám k odstoupení kvůli článku, který napsala s komunistickým prokurátorem Josefem Urválkem. Rezignovat odmítla. Válková pak přispěla třeba k přijetí zákona o odškodnění obětí protiprávních sterilizací. Za jejího působení někdejší kabinet přijal desetileté strategie vyrovnávání šancí pro ženy a muže či romské integrace.

Více zde. 

kategorie Z médií