KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jurečka: Lidi musíme k očkování motivovat. Jednou z možností je dovolená navíc nebo finanční bonus
Zpět

Jurečka: Lidi musíme k očkování motivovat. Jednou z možností je dovolená navíc nebo finanční bonus

Přidáno 15. 11. 2021
Ilustrační foto
CNN Prima News

Motivovat lidi k očkování bude podle šéfa lidovců Mariana Jurečky velký úkol pro budoucí vládu. Podle něj by bylo nejlepší lidi nalákat formou finančního bonusu nebo dvěma dny dovolené navíc. Jurečka to uvedl v nedělní Partii na CNN Prima NEWS.

Jurečka řekl, že vznikající vláda Petra Fialy (ODS) nechce postupovat podle rakouského modelu, který by zavedl lockdown pro neočkované. „Zní to pro někoho zajímavě, ta inspirace Rakouskem. Když jsem o otázkách lockdownu pro neočkované mluvil se specialisty na právo, tak řekli, že to může mít velmi krátký život, protože to soudy mohou smést ze stolu,“ upozornil v Partii Jurečka.

Předseda lidovců řekl, že by se spíše klonil k tomu lidi edukovat a motivovat k očkování. Podle Jurečky zvažuje vakcínu téměř polovina lidí, kteří ještě očkování nemají. „Viděl bych například motivaci formou finančního bonusu nebo sickdays, třeba dva dny dovolené navíc,“ řekl Jurečka.

Nouzová stav zatím není potřeba
Testovat by se mělo ve školách i firmách, říká Jurečka. Zavedení nouzového stavu nelze vyloučit, je ale potřeba dělat vše pro to, aby se mu Česko vyhnulo, řekl předseda KDU-ČSL.

Více zde.

kategorie Z médií