KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jurečka: Putin otevřeně mluví o tom, že kromě Ukrajiny chce ovládnout i Pobaltí či Česko
Zpět

Jurečka: Putin otevřeně mluví o tom, že kromě Ukrajiny chce ovládnout i Pobaltí či Česko

Přidáno 11. 4. 2022
Ilustrační foto
CNN Prima News

Agrese ruského prezidenta Vladimira Putina by nemusela skončit na Ukrajině, varoval v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). V hledáčku má Rusko podle Jurečky potenciálně také Pobaltí, Slovensko či dokonce Českou republiku.

„Když slyšíme Putina a jeho politickou reprezentaci, tak otevřeně mluví o tom, že by rádi měli ve svém područí například Pobaltí, Česko či Slovensko,“ varoval v nedělní Partii Terezie Tománkové Jurečka. Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) proto v sobotu navrhla, že by na českém území mohla vzniknout základna NATO. „Je to téma k diskuzi. Budeme o tom jednat na vládě. Musíme to udělat na základě široké diskuze v Parlamentu,“ sdělil k tématu možné americké vojenské přítomnosti na českém území ministr práce Jurečka. 

Zdůraznil, že Černochová bude po Velikonocích v USA jednat se svým protějškem Lloydem Austinem i o dalších tématech. „Nejede tam jen kvůli této věci, ale i kvůli jiným záležitostem. Bude se to ale probírat vzhledem k situaci v Evropě,“ doplnil. Pokud by se politici na tom dohodli, mohla by taková základna být na Moravě či ve Slezsku. „Třeba když se podíváme na mapu, kde máme české základny, tak střední či východní část ČR by si takové základny zasloužila. Například Přerov, Mošnov,“ vysvětlil předseda KDU-ČSL.

Více zde. 

kategorie Z médií