KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jurečka mezi voliči: Ještě přiložíme, finále kampaně budeme mít hodně silné
Zpět

Jurečka mezi voliči: Ještě přiložíme, finále kampaně budeme mít hodně silné

Přidáno 14. 9. 2021
Ilustrační foto
INFO.cz

Po lídrovi Pirátů Ivanu Bartošovi jsem se tentokrát vypravil mezi voliče s předsedou lidovců Marianem Jurečkou. A stálo to za to. Jurečka do toho se svým týmem šlape a navíc avizuje, že koalice SPOLU, v jejímž rámci se lidovci o hlasy voličů uchází, v posledních dvou týdnech před volbami ještě přiloží pod kotel. Cíl má jasný: vznik demokratické, a hlavně většinové vlády složené z obou „opozičních” koalic.

„Marian je vostrej. Počítejte s tím, že se začne hodně brzo, budete si muset přivstat.“

„Co to znamená hodně brzo?“

„V 5:30 v Olomouci na nádraží…“

Tak nějak zněl můj hovor s mluvčí lidovců Kateřinou Procházkovou, když jsem asi týden dopředu domlouval reportážní výjezd na kampaň jejich předsedy Mariana Jurečky po jeho rodném Olomouckém kraji.

A tak se také stalo. Nakonec tedy ne v Olomouci na nádraží, ale v Přerově, před fabrikou Meopta, která od roku 1933 vyrábí optiku. Jsme tu skutečně před šestou ráno, tedy v čase, kdy stovky lidí ještě před rozbřeskem nastupují na denní směnu. A je nutné zdůraznit, že to je jen začátek dlouhé a hodně intenzivní jízdy. Přitom už tahle její první štace nabízela naprosto kouzelnou scenérii.

K vrátnici továrny vedou tři sbíhající se chodníky, u každého z nich se doslova rojí zástupy lidí. Pokud jde o politickou kampaň, je to mimořádně efektivní metoda. Během několika málo minut můžete oslovit z očí do očí podstatně víc lidí, než kdykoli po zbytek dne. Před minulými volbami takto Jurečka se svým týmem – jeho osazenstvo se během dne proměňovalo, po celou dobu ale čítal okolo šesti nebo sedmi lidí – rozdával chleba nebo brambory, tentokrát to byl malý balíček se svačinou. A většina lidí na to reagovala vstřícně. Buď si balíček s díky brali, případně prohodili pár slov. Jen výjimečně se na lidoveckého politika někdo obořili s tím, že si od něj za žádnou cenu nic nevezme.

Více zde. 

kategorie Z médií