KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka (KDU-ČSL): Lidi nejsou padlí na hlavu. Vláda nemá vydávat spoustu neefektivních opatř
Zpět

Marian Jurečka (KDU-ČSL): Lidi nejsou padlí na hlavu. Vláda nemá vydávat spoustu neefektivních opatření

Přidáno 19. 1. 2022
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Někdy má smysl mít méně opatření, které ale fungují. Ne všichni lidé jsou padlí na hlavu, hájil vládní strategii v boji s pandemií koronaviru ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). V pořadu 360° na CNN Prima NEWS bránil také zrušení vyhlášky o povinném očkování proti covidu – kabinet prý nechtěl jít cestou, kdy by odmítnutí vakcinace mohlo znamenat ztrátu zaměstnání.

Na zrušení vyhlášky nicméně podle Jurečky panovala jednoznačná shoda. „Nikdo ze členů vlády neřekl, že by měl jiný názor. Bylo to očekávatelné – říkali jsme to před volbami, jaký máme názor na povinné očkování,“ připomněl ministr práce a sociálních věcí na CNN Prima NEWS.

Upozornil, že nejde o žádnou úlitbu odpůrcům vakcíny. Sám má za sebou tři kola očkování a posilovací dávku všem důrazně doporučuje. Dělat z vakcinace povinnost ale podle něj není správná cesta. „Za poslední rok je to téma nastavené tak, že vytváří příkopy i v rodinách. Nepotkávají se ani rodiče s dětmi,“ upozornil na velký názorový rozkol ve společnosti.

 

Více zde. 

kategorie Z médií