KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jurečka klepe na dveře, STAN píše dopisy. Chtějí tak oslovit voliče v Olomouckém kraji
Zpět

Jurečka klepe na dveře, STAN píše dopisy. Chtějí tak oslovit voliče v Olomouckém kraji

Přidáno 14. 9. 2021
Ilustrační foto
Hospodářské noviny

Je to už skoro 20 let, co obyvatele Česka překvapilo, když před volbami zvedli telefon a ze sluchátka se ozvala nahraná zdravice tehdejšího předsedy ODS Václava Klause. Teď jeho následovníci v koalici Spolu, kterou vedle ODS tvoří ještě KDU-ČSL a TOP 09, šli ještě dál. V Olomouckém kraji, kde je lídrem předseda lidovců Marian Jurečka, začali obcházet domácnosti a zvonit u lidí doma.

„Je to náš lidovecký prvek kampaně, který jsem si vyzkoušel už loni s Ondrou Závodským v senátním obvodu Kladno. V Olomouckém kraji chceme takto obejít asi 200 volebních okrsků, kde si myslíme, že máme poměrně slušný potenciál,“ plánuje Jurečka. Toho, že by lidé na politickou návštěvu u dveří byli nevrlí, se neobává. „Když jsme si to loni vyzkoušeli, asi 90 procent reakcí bylo kladných,“ říká s tím, že se u něho inspirovali i předsedové dalších stran v koalici, a tak Petr Fiala z ODS obchází domácnosti v Jihomoravském kraji a Markéta Pekarová Adamová z TOP 09 v Praze.

Více zde. 

kategorie Z médií