KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jurečka: Jsem z dnešního jednání s premiérem velmi zklamaný. Nedostali jsme odpovědi na důležité otá
Zpět

Jurečka: Jsem z dnešního jednání s premiérem velmi zklamaný. Nedostali jsme odpovědi na důležité otázky

Přidáno 18. 3. 2020
Ilustrační foto
Český rozhlas

Ošetřovné pro rodiče dětí do 10 let se prodlouží. Od začátku vyhlášení zavření škol upozorňovala KDU-ČSL na to, že je potřeba prodloužit ošetřovné z devíti dní po celou dobu uzavření škol. Lidovci požadovali také navýšení ošetřovného na 100% průměrného příjmu, to ale vláda zamítla. Prodloužení vyplácení ošetřovného se navíc vyřídí formou vládního nařízení. Podle předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky to není šťastné rozhodnutí.

Já jsem navrhoval to, abychom ošetřovné zvýšili z 60 % vyměřovacího základu na 100 % průměrného příjmu. Protože ti rodiče nebudou mít v dubnu o 40 % nižší složenky. Dostanou se především matky samoživitelky do velmi těžké ekonomické situace. Kdybychom to dali legislativní cestou i pro OSVČ, a já jsem ještě navrhoval rozšíření pro lidi, kteří mají DPP a DPČ, tak bychom v ten okamžik pokryli opravdu drtivou část lidí, kteří nějakým způsobem jsou tou situací v tento okamžik postiženi. A bylo by to vůči nim férové a bylo by to zpětně od toho minulého týdne," řekl pro Český rozhlas Jurečka.

Více zde.

kategorie Z médií