KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jurečka: Byli jsme efektivnější. Dnes se vláda neumí dohodnout ani na prioritách
Zpět

Jurečka: Byli jsme efektivnější. Dnes se vláda neumí dohodnout ani na prioritách

Přidáno 12. 7. 2021
Ilustrační foto
CNN Prima News

Za minulého volebního období byli poslanci efektivnější. Současná vláda s podporou komunistů není schopna se dohodnout na prioritách ani na tom, které věci zařadí na program schůze, řekl předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. I v minulé vládě, kde zastával post ministra zemědělství, panovala snaha se domluvit s opozicí, to teď podle něj nefunguje, dodal v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

Současnou Poslaneckou sněmovnu čekají poslední dny do prázdnin, následně pár měsíců do voleb. V praxi to ale znamená, že celá řada zákonů spadne pod stůl – nestihnou se už za toto volební období projednat. Legislativní návrhy, které neprošly druhým čtením, mají už nyní mizivou šanci, i kdyby se přes prázdniny uskutečnily mimořádné schůze.

Některé zákony podle Jurečky mohly určitě počkat, kabinet Andreje Babiše (ANO) si ale podle něj nedokázal určit priority. „U mnoha věcí, které mají být zařazeny na program, se není schopna dohodnout ani vládní koalice s podporou komunistů. Přichází s návrhy programů, které pak hodinu, dvě diskutujeme před začátkem schůze,“ zhodnotil lidovecký šéf.

Více zde. 

kategorie Z médií