KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jurečka (KDU-ČSL): Na české občany nezapomínáme. Cokoliv, co dnes děláme, je ale na dluh
Zpět

Jurečka (KDU-ČSL): Na české občany nezapomínáme. Cokoliv, co dnes děláme, je ale na dluh

Přidáno 8. 4. 2022
Ilustrační foto
DVTV

Již přes měsíce trvá válka na Ukrajině, kterou agresivně napadla ruská vojska. Je pomoc od vlády pro ukrajinské, ale také české občany dostatečná? Pozvání k okomentování situace do DVTV přijal minsitr práce a sociálních věcí a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. 

„Lidé z Ukrajiny počítají s tím, že se chtějí v řádu týdnů vrátit domů. Jaký ale bude vývoj situace, neví nikdo,” říká Marian Jurečka. „Na české občany nezapomínáme. Rozhodli jsme o zvýšení důchodů, existenčního minima, snížili spotřební daň u pohonných hmot a jsme připraveni dělat další kroky, které pomohou českým domácnostem," dodává.

Řeč byla také o tom, zda je příspěvek na ubytování dostatečný. ,,Tu pomoc, kterou jsme nastavili, se vztahovala na aktuální situaci. Byla potřeba nastavit rychle, abychom ty peníze dostaly co nejdříve k lidem. Chci ale poděkovat všem, protože to dělali především kvůli pomoci lidem, to byla hlavní motivace. Ty peníze jsou pro ně až sekundární věc," uvedl Jurečka. 

Více zde. 
 

kategorie Z médií