KDU.breadcrumbs.homeAktuality Z médií Jsme připraveni realizovat další kroky pomoci, říká vicepremiér Jurečka (KDU-ČSL)
Zpět

Jsme připraveni realizovat další kroky pomoci, říká vicepremiér Jurečka (KDU-ČSL)

Přidáno 20. 5. 2022
Ilustrační foto
Rádio Z

„Nejvíce ohrožené skupiny lidí jsou samoživitelky a samoživitelé a rodiny s dětmi. Až poté jsou na tom velmi špatně lidé, kteří pobírají nějaký typ důchodu. Jako vláda jsme připraveni realizovat další kroky pomoci. Jde například o zvýšení rodičovského příspěvku, zvýšení slevy na děti nebo zvýšení slevy na poplatníka. Tyto nástroje jsme připraveni aktivovat, pokud to bude situace vyžadovat,“ popisuje ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka, který byl hostem Interview Martina Kováře na Rádiu ZET.

Ten okomentoval i pětitisícový příspěvek na dítě do rodin s příjmem do jednoho milionu korun. „Když si představíme náklady rodiny, která má dvě nebo tři děti a žijí v Praze nebo ve středních Čechách, do toho mají hypotéku 30 tisíc korun, tak potom na ten reálný a běžný život už mnoho peněz nezbývá. I na tuto skupinu obyvatel naše pomoc míří,“ dodává Jurečka.

Podle něj se prodloužení nouzového stavu kvůli válce na Ukrajině nedá srovnávat s nouzovým stavem za dob covidu. „Nouzový stav v dobách předchozí vlády během covidu opravdu v mnoha případech nesmyslně omezoval svobodu pohybu lidí, svobodu podnikání. Tento nouzový stav kvůli uprchlické krizi slouží k tomu, abychom mohli mít rychlejší administrativní procesy nebo k tomu, abychom mohli naplňovat zásobníky plynu v České republice na zimu,“ zakončuje Marian Jurečka.

Více zde

kategorie Z médií