KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jsme poutníky na této zemi. Cvičme proto svého ducha i tělo, říká starosta Orla Stanislav Juránek
Zpět

Jsme poutníky na této zemi. Cvičme proto svého ducha i tělo, říká starosta Orla Stanislav Juránek

Přidáno 19. 5. 2020
Ilustrační foto
Proglas.cz

Pravidelný pohyb a posilování imunity – to jsou rady pro zachování zdraví, které platí nejen v době pandemie. Heslem „Modli se a pracuj, modli se a sportuj“ se dlouhodobě pyšní také sportovní organizace Orel. Podle jeho starosty a poslance KDU-ČSL Stanislava Juránka musíme naše tělo cvičit, abychom "do nebeského království došli po svých“.

„Jsem přesvědčený, že stejně jako hledáme cestu do budoucnosti modlitbou, tak je zapotřebí ji hledat také skrze pohyb,“ řekl v pořadu Dopoledne s Proglasem Stanislav Juránek. Podle něj lidé potřebují být alespoň trochu pod tlakem nebo napětím z chůze a putování. „Proto se chodí na poutě například do Santiaga de Compostely,“ dodal.

Jednota Orel každoročně putuje na Svatý Hostýn, kde společně slaví pouť. Letošní termín ke konci prázdnin zůstává i přes aktuální situaci kolem koronaviru nezměněný. „Heslem letošní poutě je, že si s sebou vezmeme naději,“ řekl předseda Orla Juránek s tím, že programu se zúčastní tolik lidí, kolik bude v té době povolené. „Pokud povolí sto, tak nás bude sto. Pokud bude neomezený počet, tak zkusíme zopakovat sto tisíc orelských poutníků, kteří se přišli k Panně Marii pomodlit v roce 1948. To se nám ale letos asi ještě nepodaří,“ myslí si Juránek.

Více zde.

kategorie Z médií