KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Josef Klement (KDU-ČSL): Celý Senát byl PROTI, stavební zákon přesto podepsal prezident
Zpět

Josef Klement (KDU-ČSL): Celý Senát byl PROTI, stavební zákon přesto podepsal prezident

Přidáno 28. 7. 2021
Ilustrační foto
NovinyVM.cz

KOMENTÁŘ - Stavební zákon přinese více nepříjemností než pozitiv. Má nastat centralizace stavebních úřadů. V první řadě si myslím, že je to zbytečné a změna určitě nepřinese úsporu času našim občanům. Dále jsem přesvědčen, že stát nebude jednat rychleji a kvalitněji než naši současní úředníci na stavebních úřadech.

Čeho že se týká změna stavebního zákona?
Odbor výstavby a územního rozvoje („stavební úřad“) našel prostý občan i každý další stavebník v nejbližším městě, ve své obci s rozšířenou působností. Zatím. Změna má nastat od poloviny roku 2023, některé změny již od ledna 2022. Současné stavební úřady zejména vedou územní řízení a vydávají rozhodnutí o umístění stavby, využití území, chráněném území, ochranném pásmu a stavební uzávěře, provádí stavební řízení, vydávají stavební povolení, vedou řízení o změně staveb a povolují změny staveb před jejich dokončením, vedou řízení o odstranění staveb, vydávají rozhodnutí o odstranění staveb, provádí kolaudační řízení, vydávají souhlas s provedením udržovacích prací, stavebních úprav a drobných staveb atd.

Více zde. 

kategorie Z médií