KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jižní Čechy nejsou jen Krumlov a Hluboká. Vyrazte letos třeba do Vimperka, říká náměstek hejtmana Ta
Zpět

Jižní Čechy nejsou jen Krumlov a Hluboká. Vyrazte letos třeba do Vimperka, říká náměstek hejtmana Talíř

Přidáno 7. 7. 2021
Ilustrační foto
deník Blesk

Jihočeský kraj je nejnavštěvovanějším regionem v České republice. Kromě významných historických památek nabízí turistům také mimořádné přírodní bohatství a s ním spojený vytoužený klid. Kam letos v létě na jihu Čech vyrazit jsme se zeptali prvního náměstka hejtmana Františka Talíře (KDU-ČSL), který má v kraji cestovní ruch na starosti.

Kolik lidí přijede dle očekávání letos v létě do jižních Čech a co byste jim doporučil?
V loňském roce navštívilo jižní Čechy rekordních 800 tisíc lidí a já věřím, že letos tohle číslo ještě překonáme. Rozhodně můžu doporučit vícedenní výlety – zkrátka ubytovat se na jednom místě a odtud potom vyrážet do okolí. Máme tu jak výjimečné památky, tak krásnou přírodu a na obojí by byla škoda chvátat. A pak bych též doporučil vyzkoušet méně známé turistické oblasti, které přinášejí větší klid a pohodu než ta turisticky nejvíce exponovaná místa.

Jsou ještě v jižních Čechách nějaké neobjevené skvosty, kde nebývá tolik turistů?
Jižní Čechy jsou jako Řím: můžete do nich jezdit zas a znovu a stále v nich budete nacházet něco nového. Proto je ideální podívat se nejen na ty nejznámější památky, ale i do přilehlých a třeba méně známých míst. Za sebe můžu doporučit zámek Vimperk, který je letos nově otevřený a je nádherný. Pokud se chcete vyhnout davům turistů, stojí za pozornost třeba také oblast Toulava nebo město Slavonice a okolní nádherná příroda České Kanady.

Více zde. 

kategorie Z médií