KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jitka Seitlová (KDU-ČSL): Už půl roku je uvalené embargo na veškeré informace kolem havárie na Bečvě
Zpět

Jitka Seitlová (KDU-ČSL): Už půl roku je uvalené embargo na veškeré informace kolem havárie na Bečvě. To je nepřípustné

Přidáno 22. 3. 2021
Ilustrační foto
Interview ČT24

Půl roku vyšetřování, dohadování a podezírání a jasný výsledek stále nikde. Expertní skupina, která kvůli havárii a následné otravě na řece Bečvě vznikla, chce jasnější kompetence Ministerstva životního prostředí a příslušných úřadů. K jakým dalším zjištěním došla expertní skupina uvedla v pořadu Interview ČT24 místopředsedkyně Senátu Jitka Seitlová (KDU-ČSL), která její vznik iniciovala.

„Kauza trvá už 6 měsíců a pořád nemáme žádné informace. Je tu systém Policie, Státní zástupce a tam nikdo, ani senátor, ani poslanec, nemůže. Ale teď se otevřela otázka toho, zda takové to plošné embargo na informace, které je, jestli je v pořádku. Je tady skupina právníků, která říká, pokud jsou tady informace ze šetření správních orgánů, tedy Inspekce životního prostředí, vodoprávního úřadu, a byly získány před tím, než začala součinnost s Policií a není odůvodněno, že by ovlivnily další vyšetřování či poškodily dopředu toho, kdo může být obviněný, tak by se měly zveřejnit,“ uvedla v pořadu Jitka Seitlová.

Více zde.

kategorie Z médií