KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jiří Navrátil (KDU-ČSL): Do vládní pomoci chceme zahrnout také pěstouny a náhradní rodiny
Zpět

Jiří Navrátil (KDU-ČSL): Do vládní pomoci chceme zahrnout také pěstouny a náhradní rodiny

Přidáno 29. 4. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Dopady růstu cen chce vláda zmírnit balíčkem nových opatření – těmi cílí hlavně na rodiny s dětmi a samoživitelky. Ministři se shodli na vyplacení jednorázového příspěvku 5000 Kč na každé dítě pro domácnosti  příjmem do 1 milionu Kč ročně. V plánu je i úprava pravidel rodičovské – příspěvek na měsíc by mohl vzrůst až na 13 000 Kč. Vláda chce také vyhlásit mimořádné dotace pro dětské skupiny. Jsou tato opatření v boji proti chudobě dostatečná? A míří ke správné cílové skupině? Pozvání do České televize přijal poslanec a člen Výboru pro sociální politiku Jiří Navrátil (KDU-ČSL). 

,,Domníváme se, že máme pomáhat opravdu těm, kteří naši pomoc potřebují, proto jsme se rozhodli nastavit jasné parametry. Lidovci vždy tvrdili to, že budou ve vládě sociálním svědomím, ale zároveň budou zodpovědni tak, jako je celá vláda," řekl Navrátil. 

Řeč byla také o tom, proč je zde hranice 18 let. ,,My opravdu nechceme roztáčet inflační spirálu. Pokud bychom to dali až do 26 let, dostaneme se daleko výše s penězi, které bychom vyplatili ze státního rozpočtu. Chci zdůraznit, že nesmíme zapomínat na to, že do těch příspěvků chceme zahrnovat také pěstouny a náhradní rodiny. S naším ministrem Marianem Jurečkou jsme to probírali ještě před jednáním vlády," řekl Navrátil. 

Více zde. 

kategorie Z médií