KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jiří Navrátil (KDU-ČSL): Pro opozici jsme udělali mnohé
Zpět

Jiří Navrátil (KDU-ČSL): Pro opozici jsme udělali mnohé

Přidáno 4. 5. 2022
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Poslanecká sněmovna jednala také přes noc, protože se opozice rozhodla pro obstrukce. Je pravda, že dostává málo prostoru? Pozvání k okomentování aktuální situce v dolní komoře Parlamentu přijal poslanec Jiří Navrátil (KDU-ČSL). 

,,Myslím si, že jsme pro opozici udělali mnohé. Například ve čtvrtek mají své opoziční okénko, které zde nebývalo zvykem. Mohou mít vlastní schůzi, mohou interpelovat vůči vládě a všem ministrům. Na každé schůzi může každý poslanec, ať už opoziční nebo koaliční, vystupovat kdykoliv. Nedomnívám se však, že ta dnešní a včerejší schůze je nějakým normálním způsobem jednání v Poslanecké sněmovně. Dali jsme si ambici, že projednáme šest novel a zákonů, vždyť chceme také zrušit pandemickou pohotovost, ale ani k té se pravděpovodbně nedostaneme díky tomu, co zde předvádí opozice," uvedl Navrátil.

Řeč byla také o volbě prezidenta, která se koná příští rok. ,,Koalice uvažuje, že by postavila svého vlastního kandidáta, ale na to je ještě čas. Nyní zde máme důležitější věci, které chceme pro naše občany. Vždyť vidíme, že se zdražuje, chceme pomáhat občanům, zavedli jsme rodinný balíček a připravujeme také valorizaci důchodů. Jsou zde opravdu důležitější věci," dodal Navrátil. 

Více zde. 

kategorie Z médií