KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jiří Navrátil (KDU-ČSL): Díky chráněnému bydlení v Hlučíně získají lidé s duševním onemocněním možno
Zpět

Jiří Navrátil (KDU-ČSL): Díky chráněnému bydlení v Hlučíně získají lidé s duševním onemocněním možnost žít běžný život

Přidáno 21. 5. 2024
Ilustrační foto
POLAR televize

V Moravskoslezském kraji byla zahájena stavba domova pro duševně nemocné. Chráněné bydlení bude spadat pod krajskou příspěvkovou organizaci Fontána, přičemž na náklady výrazně přispěje Evropská unie. Blíže se k projektu vyjádřil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje a poslanec za KDU-ČSL Jiří Navrátil.

Bydlení pro ty, kteří bojují s duševním onemocněním, myslí i na zázemí pro personál, který zajistí, že se klienti budou moci rozvíjet a zapojovat do běžného života. „Nové chráněné bydlení nabídne komplexní péči pro osm osob s chronickým duševním onemocněním i zázemí pro personál. Pracovníci Fontány, což je krajská příspěvková organizace, budou klienty podporovat v rozvíjení nebo udržování dosavadních schopností a dovedností, budou je vést k zapojování se do běžného způsobu života, k samostatnému rozhodování o běžných záležitostech a osamostatňování se, a také k udržování rodinných a přátelských vazeb,“ vysvětlil Jiří Navrátil.
 
První klienti se do domova začnou stěhovat na podzim roku 2025. „Vytvoříme takové podmínky, které se co nejvíce podobají domácímu prostředí. Věřím, že zde naši uživatelé najdou domov, ve kterém se budou cítit dobře a bezpečně,“ prohlásil Navrátil.

Více zde

kategorie Z médií