KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jiří Navrátil (KDU-ČSL): Handicapovaní, rodiny či aktivní senioři. Moravskoslezský kraj pokračuje v
Zpět

Jiří Navrátil (KDU-ČSL): Handicapovaní, rodiny či aktivní senioři. Moravskoslezský kraj pokračuje v jejich podpoře

Přidáno 28. 3. 2024
Ilustrační foto
Pro Prarodiče

Z krajského rozpočtu získá podporu přes 140 projektů v sociální oblasti za více než 22 milionů korun. Tyto projekty pomohou destigmatizovat osoby se zdravotním postižením či zvýšit jejich uplatnění na trhu práce, podpoří funkčnost rodin, zapojí seniory do aktivního života nebo jsou zaměřené na prevenci kriminality a sociální vyloučení. O to vše se zasloužil také náměstek moravskoslezského hejtmana a poslanec Jiří Navrátil (KDU-ČSL).

 

Sociální oblast je velmi široký pojem. Moravskoslezský kraj se ve svých pravidelně vyhlašovaných dotačních programech snaží myslet nejen na handicapované a seniory, ale také na vztahovou problematiku a péči o ohrožené děti. Také na to, aby měli starší občané nabídku smysluplných aktivit, které je vrátí do aktivního života. Myslíme i na lokality ohrožené zvýšenou koncentrací osob ohrožených sociálním vyloučením. S příjemci dotací jsme v kontaktu a z jejich zpětných vazeb víme, že krajské peníze skutečně potřebným lidem pomáhají, což dává naší práci ten pravý smysl“, uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil.

ZDRAVÉ STÁRNUTÍ ČI PRORODINNÁ POLITIKA

Moravskoslezský kraj již dlouhodobě podporuje projekty zvyšující kvalitu života seniorů. „Lidé, kterým je šedesát a více let se mohou účastnit nejrůznějších komunitních aktivit a vzdělávacích akcí. Přispíváme i na dobrovolnictví u seniorů v přirozeném prostředí a v sociálních službách. Krajské peníze využijí organizace i na mezigenerační setkávání, sportovní či hudební aktivity seniorů nebo třeba tvořivé dílny,“ vyjmenoval náměstek hejtmana kraje Jiří Navrátil s tím, že mezi celkem 46 projektů rozdělil kraj více než 2,7 milionu korun.

Více zde.

kategorie Z médií