KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jiří Navrátil (KDU-ČSL): Chráněného bydlení není nikdy dost
Zpět

Jiří Navrátil (KDU-ČSL): Chráněného bydlení není nikdy dost

Přidáno 1. 2. 2024
Ilustrační foto
Česká televize

Celkem čtyři byty chráněného bydlení vznikly v Karviné namísto staré školní kuchyně. Ubytování pod záštitou tamního centra pomoci Galaxie vznikalo 2 roky a je určené pro dospělé lidi s mentálním postižením, kterým se pomocí této služby snaží přiblížit normální samostatný život v domácnosti. 

Chráněného bydlení nikdy nebude dostatek. Lidí s mentálním nebo zdravotním postižením je opravdu mnoho. Ale většina z těchto lidí stále bydlí se svými rodiči v normálním bytě nebo domě. Ale bohužel i ti rodiče stárnou, a i kvůli nim se snažíme vybudovat další takováto zařízení, aby věděli, kam jednou jejich děti půjdou,“ řekl pro Českou televizi náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jiří Navrátil (KDU-ČSL).

Do nového objektu za více než 10 milionů korun se začátkem nastěhovali již 4 klienti, a právě oni slavnostně přestřihli pásku, při oficiálním otevření objektu. Celá koncepce chráněného bydlení má směřovat k co největší samostatnosti mentálně postižených. Přítomné pracovnice služby jim taky napomáhají třeba zajít do obchodu nebo poradí na úřadě. V Karviné dosud podle magistrátu fungovaly jen 2 byty chráněného bydlení, radnice proto projekt stavby dalších bytů výrazně podporovala. O zařízení je navíc stále větší zájem.  

Více zde.

kategorie Z médií