KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jiří Mihola v Máte slovo o školství v době koronaviru
Zpět

Jiří Mihola v Máte slovo o školství v době koronaviru

Přidáno 8. 5. 2020
Ilustrační foto
Česká televize

Česká republika zavedla v souvislosti s epidemií Covid-19 celou řadu opatření, která patří v tomto směru k nepřísnějším v zemích EU. Školy a školská zařízení jsou od 11. března uzavřené. Kvůli tomuto opatření nenavštěvuje školy přibližně 1,7 milionu žáků a studentů, z toho je nejvíce žáků základních škol, kterých je přibližně 953 tisíc.

Ministerstvo školství již umožnilo otevřít třídy pro vysokoškoláky v individuálním režimu od 20. dubna, od 11. května bude možná osobní přítomnost žáků 9. tříd a studentů závěrečných ročníků středních škol, konzervatoří a vyšších odborných škol, první stupeň se má v omezeném režimu vrátit do lavic 25. května. Účast dětí je však dobrovolná a ministerstvo školství k ní vydalo manuály s doporučeními, jak by měl být provoz organizován a zabezpečen především s ohledem na dodržování přísných hygienických pravidel.

Poslanec KDU-ČSL Jiří Míhola nerozumí tomu, proč se školy neotevřou pro všechny žáky. Když se děti budou moci potkávat v kinech, nákupních centrech a na sportovištích, nedává mi smysl, proč se školy neotevřou pro všechny žáky. Navíc mezi nimi vzniknou rozdíly, které se budou těžko dohánět," uvedl v pořadu Mihola, místopředseda sněmovního výboru pro vzdělání, mládež a tělovýchovu.

Více zde.
 

kategorie Z médií