KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jiří Mihola (KDU-ČSL): O letní doučování má zájem asi 400 subjektů
Zpět

Jiří Mihola (KDU-ČSL): O letní doučování má zájem asi 400 subjektů

Přidáno 9. 6. 2021
Ilustrační foto
Česká televize

Doučování během letních prázdnin, navýšení peněz pro pedagogy, doplnění vzdělání po on-line výuce a příprava na další školní rok. O tom včera jednali členové sněmovního školského výboru. O opatřeních proti epidemii od září budou ještě poslanci mluvit s kolegy ze zdravotního výboru a také se zástupci z rezortu zdravotnictví. Hostem vysílání ČT24 byl lidovecký poslanec Jiří Mihola. 

„Bavili jsme se o tom, že asi 400 subjektů vyjádřilo zájem o letní doučovací kempy. To je několik stovek tisíc dětí. Že by to ale vyřešilo rozdíly mezi regiony? To v žádném případě. Mluvili jsme tak spíše o celkové podpoře regionálního školství. Je totiž velmi důležité se připravit na podzim,“ uvedl poslanec a místopředseda výboru pro vědu a vzdělání Jiří Mihola (KDU-ČSL).

„Pozitivní zprávou ale je, že by mělo dojít na příplatky třídním učitelům. O nich se tak dlouho diskutovalo, že to až nebylo hezké. Ostatně už dlouho leží návrh mého kolegy Marka Výborného ve Sněmovně. Nyní by se to od 1. září mělo změnit, a to ve výší 1500 až 2000 korun měsíčně,“ doplnil poslanec Mihola.
 
Více zde.

kategorie Z médií