KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jestli Babiš neukončí střet zájmů, odnesou to Češi, varují europoslanci
Zpět

Jestli Babiš neukončí střet zájmů, odnesou to Češi, varují europoslanci

Přidáno 20. 5. 2021
Ilustrační foto
Forum 24

Čeští europoslanci z Evropské lidové strany se před plenární debatou o střetu zájmů premiéra Andreje Babiše k celé věci poměrně ostře vyjádřili. Shodli se na tom, že pokud se nic nezmění, o dotace může přijít celá Česká republika. 

„I když jsou výhrůžky komukoliv čímkoliv vždy za hranou, jsou bohužel součástí života politiků. Vyhrožovat smrtí dětem, tak jak se to stalo mé rodině, je však nepřijatelné. O to víc si proto cením podpory rodiny v mé rozdělané práci nasměrovat unijní dotace českým firmám, které je potřebují, a ne oligarchovi, který je zneužívá,“ uvedl Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) uzavírá: „Musíme zabránit opakování situace, kdy agrobaroni získávají až několik desítek milionů eur ročně na dotacích, které mají podporovat zejména malé a střední zemědělce. Proto v zemědělském výboru prosazujeme tzv. zastropování zemědělských dotací. Tedy nastavení limitu pro jednotlivé zemědělské podniky. Podporuji pozici přijatou parlamentem o povinném zastropování na úrovni maximálně 500 000 eur ročně pro jednotlivý podnik.“

Více zde.

kategorie Z médií