KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný v Událostech, komentářích ke zrušení zdanění peněžních náhrad církvím Ústavním soudem
Zpět

Marek Výborný v Událostech, komentářích ke zrušení zdanění peněžních náhrad církvím Ústavním soudem

Přidáno 16. 10. 2019
Ilustrační foto
Česká televize

Ústavní soud zrušil zdanění peněžních náhrad z takzvaných církevních restitucí. Podle vládního zákona měly platby za nevydaný majetek podléhat od příštího roku devatenácti procentní srážce. Dnes Ústavní soud velmi silně konstatoval, že zákon, jak byl schválen hnutím ANO, KSČM a SPD a opakovaně přehlasován po vetu Senátu, je útokem na základní principy demokratického státu, na článek 1 Ústavy, řekl v Událostech, komentářích předseda lidovců Marek Výborný.

V průběhu debaty se šéf lidovců opřel i do předsedy poslaneckého klubu SPD Radima Fialy, kterému se nelíbilo rozhodnutí Ústavního soudu. V souvislosti s tímto rozhodnutím mluvil o ztrátě kreditu církví u občanů. „Na té ztrátě kreditu pracujete dennodenně vy a mluvit tu o hodnotách, to je za čáru, protože jednou ze základních hodnot je spravedlnost. A Ústavní soud dnes řekl, že daný zákon spravedlivý není," rozvášnil se Výborný.

Více zde.

kategorie Z médií