KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Je potřeba definovat klimatického uprchlíka, řekl v ČRo europoslanec Zdechovský k prohlášení Výboru
Zpět

Je potřeba definovat klimatického uprchlíka, řekl v ČRo europoslanec Zdechovský k prohlášení Výboru pro lidská práva OSN

Přidáno 24. 1. 2020
Ilustrační foto
Český rozhlas

Výbor pro lidská práva OSN vydal prohlášení, podle kterého se už dál nebudou smět vracet do zemí původu ty, kteří prchají před následky globálního oteplování.

„Mezi státy je shoda, že tady jsou extrémní situace, které při posuzování žadatelů o azyl vyžadují individuální přístup... Je ale potřeba klimatického uprchlíka dobře definovat, protože teď žádnou definici nemáme,“ upozorňuje v pořadu Pro a proti europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Prostřednictvím Evropské unie přispívá na zahraniční rozvojovou pomoc i Česko... Největší problém subsaharské Afriky není nedostatek peněz, ale to, jak jsou využity. Většina peněz je rozkradena v nestabilních projektech. Mají nestabilní vlády, občanské války, takže systematický boj vlastně ani není možný," řekl Zdechovský.

Celý rozhovor zde.

kategorie Z médií