KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Je absurdní, aby Válek teď vzal ministerský post za Adama Vojtěcha, říká lidovec Marek Výborný
Zpět

Je absurdní, aby Válek teď vzal ministerský post za Adama Vojtěcha, říká lidovec Marek Výborný

Přidáno 19. 10. 2021
Ilustrační foto
Český rozhlas

Počty nakažených dál rostou, oproti loňsku ale pozvolna. Přesto je třeba být nadále obezřetní, říká dosluhující ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Vláda měla projednat některé změny v opatřeních, jako je zkrácení povinné karantény a platnosti testů či kontrola bezinfekčnosti v restauracích. Zatím ale čeká na vyjádření AntiCovid týmu budoucí vládní koalice Spolu a PirSTAN.

„Mluvil jsem s Vlastimilem Válkem (TOP 09) a slíbil projednání a dodání stanoviska. S premiérem jsme se domluvili, že dokud stanovisko nedostaneme, nebudeme žádná opatření navrhovat. Nemá smysl, abychom něco navrhli a nová vláda to za měsíc revidovala a zrušila. Je potřeba hledat konsenzus a kontinuitu,“ vysvětluje ve Speciálu Českého rozhlasu Plus ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Důvodem, proč se AntiCovid tým pětikoalice zatím nevyjádřil, je podle člena týmu Marka Výborného (KDU-ČSL) plánovaný stomatologický zákrok, kterému se musel podrobit kandidát na post ministra zdravotnictví Vlastimil Válek. „Vláda Andreje Babiše v tuto chvíli nese plnou odpovědnost za boj s covidem. A bude tomu tak do okamžiku, než bude jmenována vláda nová," řekl šéf lidoveckých poslanců.

Výborný nicméně ve Speciálu potvrdil to, že obě koalice podporují návrh zkrácení doby karantény. Lidovecký poslanec má ale výhrady například k zastavení proplácení antigenních nebo PCR testů. Obává se totiž, že tak dojde k přerušení testování a bez dat o nakažených budou epidemiologové slepí.

 

kategorie Z médií