KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Šafařík (KDU-ČSL): Olomoucký kraj podporuje i ty nejmenší obce
Zpět

Jan Šafařík (KDU-ČSL): Olomoucký kraj podporuje i ty nejmenší obce

Přidáno 1. 3. 2024
Ilustrační foto
5plus2

Přes 40 milionů korun je aktuálně vyčleněno v rozpočtu Olomouckého kraje v rámci Programu obnovy venkova. Na tento dotační titul hejtmanství každoročně vyčleňuje desítky milionů korun a umožňuje obcím a jejich starostům financovat nezbytný rozvoj. 

Obce mohou v rámci tohoto programu čerpat peníze na opravy mateřských škol, na chodníky, dětská hřiště, rekonstrukce návsí, chodníky, ale také na komunitní domy. Obecně vzato jsou to místa, která jsou důležitá pro život v obci.  
 
To ale není všechno - Program obnovy venkova mohou starostové obcí využít i na zadání projektové dokumentace, díky které pak mohou zažádat o stavební povolení na další důležitou infrastrukturu v obci.  
 
Od minulého roku jsme přidali i dotační titul na podporu malých venkovských obchůdků. Jedenácti miliony korun tak kraj podpořil možnost nákupu základních potravin i v nejmenších obcích. Dotační program zaměřený je na udržení maloobchodních prodejen v obcích do maximálně 1 000 obyvatel, protože zde považuji existenci prodejen za veřejnou službu, která by měla být dostupná všem.  
 
Dotace bude ještě navýšena z přebytku rozpočtu, aby se dostalo na maximální množství obcí, které si to zaslouží.
 
Více zde.

kategorie Z médií