KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Grolich v předvolební debatě v ČT: Kraje byly málo razantní, když si peníze nevydupaly
Zpět

Jan Grolich v předvolební debatě v ČT: Kraje byly málo razantní, když si peníze nevydupaly

Přidáno 24. 9. 2020
Ilustrační foto
Česká televize

Kraje dopadly podle kandidátů na jihomoravského hejtmana v koronavirové krizi dost možná ze všech nejhůře. Devět lídrů stran s nejvyšším volebním potenciálem se v předvolební debatě České televize shodlo na tom, že i bez toho, že vláda vzala část peněz ze sdílených daní, je Jihomoravský kraj při přerozdělování veřejných peněz oproti jiným krajům znevýhodněn. Mají ambici pokusit se to změnit. Kandidáti do krajských voleb diskutovali také o podpoře firem v kraji nebo o investicích do silnic.

Podle Jana Grolicha je ale s podivem, že kraj v době krize škrtá hlavně investice, zatímco na peníze, které má pro sebe, nesáhl. „Myslím, že jsme mohli škrtat i v jiných kapitolách, než jsou investice a dotace: v provozu kraje a zřizovaných organizací. Provozní peníze jsme neškrtali,“ doporučil.

Jan Grolich by se potom nebránil tomu, aby se dělaly hlavně menší opravy povrchu vozovek místo náročných komplexních rekonstrukcí. Věří, že by to vyšlo levněji. „Ať se raději třikrát upraví povrch než patnáct let čekat na kompletní rekonstrukci,“ uzavřel.

Na celou debatu lídrů v Jihomoravském kraji se můžete podívat zde.

kategorie Z médií