KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Grolich (KDU-ČSL): V Jihomoravském kraji zvládáme vyřizovat registrace uprchlíků z Ukrajiny bez
Zpět

Jan Grolich (KDU-ČSL): V Jihomoravském kraji zvládáme vyřizovat registrace uprchlíků z Ukrajiny bez problému

Přidáno 9. 3. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Vláda by měla jednat o prodloužení lhůty pro uprchlíky k registraci ze tří na třicet dnů. Jak by to mohlo pomoci zvládat uprchlickou vlnu? Situaci pro Českou televizi okomentoval hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich (KDU-ČSL).

,,Jde spíše o to, když uprchlík nestihne registraci do tří dnů, může dostat pokutu. Přístup policistů by měl být ale podle centrálního pokynu takový, že by ti lidé mělo dostat pouze nějakou domluvu a vysvětlení, jak postupovat dál. U nás v kraji zvládáme ty registrace vyřizovat celkem bez problému i s vyřízením víza. Bude to lepší zejména pro policisty, kteří nebudou podobné situace muset řešit,” uvedl hejtman.

Debata byla také o přerozdělování uprchlíků po celé republice. ,,Když někdo chce být v Praze, tak ho nedonutíte, aby byl někde jinde. I pokud někomu zajistíte ubytování například v Brně, ale on má známé u Prahy, tak za nimi stejně dojede. Toto si myslím, že ve velké míře neovlivníme," dodal hejtman. 

Více zde. 

kategorie Z médií