KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Grolich (KDU-ČSL): V Jihomoravském kraji máme stále kapacity na to, abychom Ukrajince ubytovali
Zpět

Jan Grolich (KDU-ČSL): V Jihomoravském kraji máme stále kapacity na to, abychom Ukrajince ubytovali v hotelích nebo penzionech

Přidáno 7. 4. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Česká republika se již přes měsíc potýká s lidmi, kteří prchají před válkou a hledají bezpečí u nás. Jak se daří situace zvládnout? Jak to vypadá v Jihomoravském kraji? Pozvání do středečních Událostí komentářů přijal hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich (KDU-ČSL). 

,,Jezdím sem do krajského asistenčního centra několikrát týdně, myslím si, že to zde funguje dobře. Pořád máme rozumnou kapacitu na to, abychom ubytovali ty lidi do penzionů nebo hotelů. Snažíme se je ubytovávat do normálních podmínek, tady ti lidé většinou stráví den nebo dva maximálně," uvedl Grolich.

Řeč byla také o tom, jak probíhá zaměstnávání Ukrajinců. ,,V této věci funguje samotný Úřad práce dobře. Minimálně tisíce lidí jsou zaregistrováni k tomu, aby pracovali a minimálně stovky to zaměstnáni dostali. Díky tomu, že se upravila ta právní úprava, tak ti lidé mohou být zaměstnáni i bez Úřadu práce," dodal Grolich. 

Více zde. 

kategorie Z médií