KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Jan Grolich (KDU-ČSL): V Brně jsme odstartovali zátěžový test velkokapacitního očkovacího centra
Zpět

Jan Grolich (KDU-ČSL): V Brně jsme odstartovali zátěžový test velkokapacitního očkovacího centra

Přidáno 12. 1. 2021
Ilustrační foto
Seznam Zprávy

V Brně začal zátěžový test velkokapacitního očkovacího centra. Vakcínu dostaly desítky policistů či hasičů. Dokument Ministerstva zdravotnictví, podle nějž se budou očkovat statisíce Čechů proti koronaviru, doznal dalších změn. Metodika očkovací strategie se měnila víckrát, nyní reaguje na připomínky z jednotlivých krajů. Podle informací Seznam Zpráv se do první vlny, takzvané I.A kategorie očkovaných, přesouvají všichni zdravotníci. Redakci to po jednání vládní rady pro zdravotní rizika s vedením krajů řekl jihomoravský hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL). 

Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (nestr. za ANO) je v první vlně nyní zahrnutých přes 700 tisíc lidí, pro které bude nachystaných až 650 tisíc dávek. Počítá se s tím, že všichni možnost nevyužijí. Ministr po jednání vlády řekl, že změny v očkovacích skupinách s hejtmany řešili intenzivně. „Všichni chtějí být první. Je dobře, že je zájem o očkování velký. Zapracovali jsme asi patnáct stran připomínek,“ uvedl ministr.

 „Do I.A skupiny se přesunuli všichni zdravotníci. Včetně praktiků, ambulantních lékařů a dalších. Tím pádem máme poměrně velkou zásobu lidí. Znamená to, že vakcíny, které mají dorazit v lednu a únoru, nepokryjí tuhle celou velkou skupinu. Díky tomu dostaneme v krajích poměrně volnou ruku a uděláme si to podle svého,“ uvedl Grolich. V primární skupině očkovaných byli doposud kromě klientů a zaměstnanců domovů pro seniory jen zdravotníci na covidových odděleních.

Více zde:

kategorie Z médií